Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Projekty eTwinning - Cooking is fun
PROJEKT ETWINNING - COOKING IS FUN

 

p006_1_00

Celem tego projektu bylo rozwijanie współpracy między partnerskimi szkołami (szkoły: polska, turecka, włoska i rumuńska – czekamy na przyłączenie sie Estonii), wzajemne poznawanie tradycji i kultury naszych krajów oraz zwyczajów panujących przy stole. Efektem naszej półrocznej współpracy była książka kucharska on-line zawierająca przepisy (wypróbowane przez nas) z krajów partnerskich. Projekt był realizowany w języku angielskim z użyciem takich narzędzi internetowych jak e-mail, Twinspace, prezentacje Power Point, galeria zdjęć czy strony WWW. 

W trakcie prac nad nim podnieśliśmy swoje kompetencje językowe oraz umiejętności w zakresie obsługi różnych narzędzi internetowych i cyfrowych. Postępowaliśmy według wcześniej opracowanego planu: listopad był miesiącem przeznaczonym na wzajemne poznanie się uczniów – na Twinspace zamieściliśmy link do strony WWW naszej szkoły oraz prezentację w języku angielskim zawierającą zdjęcia uczestników projektu i krótki notatki o nich w języku angielskim. Znalazła się tam także prezentacja o naszej szkole i o projektach eTwinning, które zostały dotychczas zrealizowane w naszej szkole. Grudzień przeznaczyliśmy na opis tradycji świątecznych w naszych krajach i umieszczenie przepisów w języku angielskim i polskim na świąteczne potrawy na specjalnej stronie internetowej.

koordynatorzy projektu:
Edyta Kłeczek
Danuta Tracz
Monika Jezierska


Projekt został zakończony.


W roku szkolnym 2009/2010 w ramach projektu uczniowie pracowali nad: