Aktualnie jesteś w :

Strona Główna
PROJEKT FENIKS
p006_1_02

Gimnazjum w Brzeźnicy znalazło się w gronie 70 szkół (w tym szkoły średnie) wybranych do realizacji trzyletniego programu edukacyjnego FENIKS.
Program FENIKS realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez konsorcjum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Adresowany jest do uczniów oraz nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest rozbudzenie zainteresowania naukami ścisłymi, wzmocnienie kompetencji naukowo-technicznych, matematycznych i informatycznych uczniów, uzupełnienie i ugruntowanie ich wiedzy z fizyki oraz rozwinięcie zainteresowań poznawczo - naukowych.Oferta programowa projektu obejmuje: zajęcia pozalekcyjne w wymiarze 2h tygodniowo, fizykę w praktyce - czyli zajęcia dla uczniów na uczelniach a także wizyty pracowników naukowych UJ w szkole. Elementem programu FENIKS mającym na celu jak największą aktywizację uczniów wokół samodzielnie realizowanych pomysłów autorskich są konkursy projektów naukowych o tematyce fizycznej i astronomicznej. Ponadto zorganizowana została Internetowa Liga Fizyczna, oferująca do rozwiązania zadania teoretyczne i doświadczalne o różnym stopniu trudności. Zainteresowani uczniowie mogą przesyłać za pośrednictwem portalu rozwiązania do oceny, uczestnicząc w ciągłym rankingu najlepszych fizyków.  Nagrodą dla laureatów projektów i Internetowej Ligi Fizycznej są obozy naukowe.

Koordynatorem projektu w Gimnazjum w Brzeźnicy jest nauczyciel fizyki – Joanna Hyrlicka,
a w zajęciach uczestniczy 10 uczniów naszej szkoły
.

Całkowita wartość projektu wynosi 15 985 242,17 zł

Z pozyskanych środków m.in. została doposażona pracownia fizyczna.

Inauguracja programu odbyła się 12 lutego 2009r na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ w Krakowie.

szkolny koordynator projektu Joanna Hyrlicka

 

Oficjalna strona projektu: http://feniks.ujk.kielce.pl/

 

W roku szkolnym 2009/2010 w ramach projektu odbyły się: