Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna PLANUJ PRZYSZŁOŚĆ Z V TARGAMI EDUKACYJNYMI BRZEŹNICA 2018
PLANUJ PRZYSZŁOŚĆ Z V TARGAMI EDUKACYJNYMI BRZEŹNICA 2018
targi

Co dalej? Jaki zawód chcę wykonywać? Czy mam predyspozycje do wymarzonej przeze mnie pracy? Jaką wybrać szkołę? Takie między innymi pytania stawiają sobie uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum. 

Aby pomóc w podjęciu przez naszych trzecioklasistów tak ważnej decyzji, 21 marca 2018 r., już po raz piąty, Dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Brzeźnicy zorganizowała jubileuszowe V TARGI EDUKACYJNE BRZEŹNICA 2018. Obecnością zaszczycili nas: Jadwiga Kozioł - Przewodnicząca Rady Gminy Brzeźnica oraz Barbara Klęczar - Sekretarz Gminy Brzeźnica. Uczniowie mogli w jednym miejscu zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: krakowskiego, wadowickiego i oświęcimskiego. Targom towarzyszyło wiele atrakcji – szkoły prześcigały się w pomysłach na przyciągnięcie uczniów. Pokazy fryzjerskie, koktajle smoothies, testy robotów, drony, drukarka 3D, elektroniczne narzędzia pomiarowe, a także prezentacje multimedialne – to tylko niektóre niespodzianki przygotowane przez wystawców. Uczniowie mogli również poćwiczyć na symulatorze jazdy.

Na targach zaprezentowało się 19 szkół ponadgimnazjalnych:

 • Zespół Szkół Mechanicznych nr1 w Krakowie,

 • Zespół Szkół nr 1 w Krakowie,

 • Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie,

 • Zespół Szkół Mechanicznych nr 4 w Krakowie,

 • Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II – LO w Skawinie,

 • Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie,

 • Zespół Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Skawinie,

 • Zespół Szkół RCKU im. Franciszka Stefczyka w Czernichowie,

 • Zespół Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy,

 • Wielozawodowy Zespól Szkół w Zatorze,

 • ZSiPO im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej,

 • Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej,

 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach,

 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach,

 • Zespół Szkół Łączności w Krakowie,

 • Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie,

 • Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Krakowie,

 • ZDZ w Katowicach – Szkoły w Wadowicach,

 • Zespół Szkół Inżynierii i Melioracji w Krakowie.

Gimnazjaliści mogli porównać przedstawioną ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019, zapytać o zasady rekrutacji, zebrać materiały promocyjne, porozmawiać z obecnymi na targach uczniami wystawiających się szkół oraz ich przyszłymi nauczycielami o tym, dlaczego warto iść do konkretnej szkoły. Młodzi ludzie mogli również dowiedzieć się, w jaki sposób mogą zagospodarować czas tzw. pozalekcyjny, jak rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Mamy nadzieję, że zorganizowane V Targi Edukacyjne Brzeźnica 2018 ułatwiły naszym trzecioklasistom dokonać dobrego wyboru dalszej drogi kształcenia. Przyznać należy, że oferta szkół ponadgimnazjalnych jest niezwykle bogata. Na szczęście, uczniowie mają jeszcze trochę czasu, by podjąć tę pierwszą, ale jakże trudną decyzję!

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Portalu PowiatLive.

Dyrekcja ZSP w Brzeźnicy 

zobacz galerię...