Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR
Kangur matematyczny

 

Dnia 15 marca 2018 r. o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR.

 

Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych. W naszej szkole udział w konkursie wzięło 54 uczniów w następujących kategoriach:

  • Żaczek: 1 uczennica,
  • Maluch: 24 uczniów,
  • Beniamin: 4 uczniów,
  • Kadet: 10 uczniów,
  • Junior: 15 uczniów.

Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Konkurs odbywa się, co roku w trzeci czwartek marca.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał upominek.

Wszystkim Uczestnikom konkursu życzymy sukcesów!!!

opracowanie: Anna Knapik

zobacz galerię...