Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Angielsko-japońsko-polskie „PoczytajMY”
Angielsko-japońsko-polskie „PoczytajMY”
poczytajmy

W II semestrze biblioteka szkolna realizuje projekt „PoczytajMy” organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach tego projektu klub czytelniczy postanowił zainteresować młodsze dzieci z klas I-III oraz przedszkolaków angielsko-polskimi inscenizacjami oraz japońską sztuką snucia opowieści "kamishibai". 

Dnia 10 i 15 maja odbyły się spotkania czytelnicze dla uczniów kolejno klas III b, I a, I b, III a, III c oraz przedszkolaków z grupy „Motylki”, czyli 6 spotkań z teatrzykiem „kamishibai”. Dzieci młodsze wysłuchały baśni „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” w wersji angielskiej i polskiej. Gimnazialiści z klubu czytelniczego świetnie przygotowali się do czytania, a piękne ilustracje pozwoliły dzieciom wyobrazić sobie cudowny, zaczarowany świat baśni.

Z kolei 14 maja gościliśmy w bibliotece dwie grupy przedszkolaków „Motylki” i „ Smerfy”, które uczestniczyły w przygotowanych wcześniej inscenizacjach baśni pt. „Kot w butach” i „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” w wersji angielskiej. Narrator czytał wersję polską, a aktorzy wypowiadali kwestie po angielsku. Żywy odbiór przedszkolaków świadczy o tym, iż wydarzenie to podobało się milusińskim i pewnie przyjdą po zaprezentowane też w czasie spotkania książki w języku angielskim znajdujące się w naszej bibliotece.

Oprócz tego systematycznie przez cały kwiecień i maj w świetlicy szkolnej członkowie klubu czytali różne fragmenty książek, zachęcając do przeczytania ich później indywidualnie w całości. Aby sprawdzić stopień zapamiętania wiadomości z lektur, przygotowano również krzyżówki, testy, konkursy ze znajomości treści czytanych fragmentów.

Lutowe i marcowe spotkania klubu czytelniczego dotyczyły przygotowania inscenizacji, wyboru aktorów, wykonania scenografii i kostiumów. 

Opracowanie: Małgorzata Herzyk, Danuta Tracz

zobacz galerię...