Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Najlepsi w poszukiwaniu informacji
Najlepsi w poszukiwaniu informacji
dzien ksiazki

Od wielu lat dzień 23 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Data ta została wybrana jako symboliczna dla literatury światowej, bowiem wtedy zmarli Miguel de Cervantes oraz William Shakespeare. 

Pod koniec kwietnia z tej okazji nasza biblioteka zorganizowała dla uczniów klas 5-7 oraz gimnazjalistów konkursy indywidualne z kilku dziedzin wiedzy polegające na poszukiwaniu informacji w różnych źródłach np. Internecie czy encyklopediach i słownikach. Przez 5 dni można było pobrać w bibliotece zadania i oddać rozwiązania na drugi dzień do godz. 9.00. Uczestników było w sumie 47, ale we wszystkich konkursach brało udział tylko jedenaścioro. Po podsumowaniu wyników okazało się, iż najlepiej poradziły sobie z zadaniami z geografii, historii, ekologii, języka polskiego następujące osoby:

I miejsce – Izabela Grzebinoga kl. II a

II miejsce – Weronika Mączka kl. II c

III miejsce – Alicja Pacułt kl. III d

Wręczenie nagród odbyło się dnia 16 maja. Mamy nadzieję, że piękne albumy książkowe zachęcą jeszcze bardziej do poszukiwania różnych wiadomości. 

Lutowe i marcowe spotkania klubu czytelniczego dotyczyły przygotowania inscenizacji, wyboru aktorów, wykonania scenografii i kostiumów. 

Opracowanie: Małgorzata Herzyk, Danuta Tracz

zobacz galerię...