Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Wycieczka do Pacanowa
Wycieczka do Pacanowa
Pacanow

 

W dniu 15 maja br. uczniowie Filii Chrząstowice brali udział w wycieczce do Pacanowa. Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce, gdzie zwiedzaliśmy Europejskie Centrum Bajki.

 

Podróż po krainie baśni rozpoczęliśmy w Bajkowym Przedpokoju, z którego automatycznie zostaliśmy przeniesieni do świata magii. W Garderobie Czarów podziwialiśmy stroje pozostawione przez postaci bajkowe. Przez Mysią Dziurę trafiliśmy do Smoczej Jamy, a następnie do Pałacowego Korytarza, który zaprowadził nas do zamku pełnego książąt i księżniczek.

Z Zaczarowanego Dworca Koziołka Matołka wyruszyliśmy w drogę do Czarodziejskiego Ogrodu pełnego magicznych roślin. Zwiedziliśmy też strefę Bajki Polskiej, a w Antresoli Na Pniu oglądaliśmy polskie filmy animowane. Przez Zaczarowaną Bramę weszliśmy do Skarbnicy Bajek, tajemniczego miejsca, w którym w 10 szklanych kulach oglądaliśmy sceny z różnych baśni, a po wyborze jednej z nich słuchaliśmy zaczarowanej historii. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki była wizyta w Małym Teatrze, gdzie oglądaliśmy spektakl pt.:„Mała Syrenka”.

Pobyt w Europejskim Centrum Bajki dostarczył wszystkim uczestnikom wycieczki niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Wróciliśmy z wycieczki bardzo zadowoleni i z mnóstwem pamiątek.


opracowanie: Dorota Książek, Ewa Radoń, Urszula Marszałek

zobacz galerię...