Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna KRASNOLUDKI W ŚWIECIE LITER
KRASNOLUDKI W ŚWIECIE LITER
Krasnale

W grupie Krasnoludki prowadzona jest „Odimienna metoda nauki czytania” I. Majchrzak. Wprowadzenie dzieci w świat pisma we wczesnym okresie życia skutkuje zainteresowaniem dzieci światem liter, a co za tym idzie wczesnym, mimowolnym, bezstresowym uczeniem się czytania.

Nasze maluszki poprzez atrakcyjne zabawy , w których uczestniczą z wielkim zaangażowaniem potrafią odszukać „swoje” literki (literki swojego imienia) w alfabecie, rozpoznać swoje imię spośród innych. Niektórzy potrafią również rozpoznać imiona swoich kolegów. Bardzo sprawnie odwzorowują swoje imię za pomocą rozsypani literowej zachowując kierunek od lewej do prawej. Podczas dalszej kontynuacji metody dzieci będą podejmowały zabawy o zwiększonym stopniu trudności.

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/przedszkolesamorzadowewbrzeznicy/

 

opracowanie: Maria Czyżowska

zobacz galerię...