Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
swietoszkoly 2018

W ostatnią niedzielę roku szkolnego odbyło się kolejne Święto Szkoły. W tym roku było ono wyjątkowe, gdyż 35 lat temu 12 czerwca 1983 roku nasza szkoła podstawowa otrzymała sztandar, który służy nam do dziś i patrona – Jana Kochanowskiego – wielkiego poetę  epoki renesansu. 

Mieliśmy też mały, okrągły jubileusz – już od 10 lat spotykamy się w czerwcu na święcie szkoły. Postanowiliśmy zatem zorganizować je trochę inaczej. Na początku wszyscy wysłuchali utworów Jana Kochanowskiego w wykonaniu uczniów klasy V b i VII b. Drugim elementem natomiast był rajd turystyczny „Tropem naszego patrona – Jana Kochanowskiego”. Przygotowane zostały  trzy trasy, po których poruszać się miały po 4 klasy wraz z wychowawcą i rodzicami. Na punkt startowy zawiozły uczestników autobusy, które zrobiły po dwa kursy (najpierw dwie klasy, potem drugie dwie). Na każdej trasie ustawiono 4 punkty kontrolne, na których harcerze przygotowali zadania do wykonania. Za dobrze wypełnione zadanie każda klasa otrzymała potwierdzenie wykonania  w postaci nalepki, którą  przyklejono na otrzymaną przed wyjściem kartę rajdu. Po przejściu trasy każda klasa meldowała się na placu przed  szkołą podstawową, gdzie nastąpiło liczenie uczestników w celu wybrania klasy z najlepszą frekwencją. Rada Rodziców ufunduje bowiem nagrodę pieniężną do wykorzystania jako dopłatę do wycieczki w przyszłym roku szkolnym dla najliczniej obecnej klasy z klas 5-7, natomiast państwo Marzena i Wojciech Maślanka bilety wstępu do „Lalandii Fun Park” dla klas I-IV.  Oczywiście liczyli się uczniowie, rodzice, osoby towarzyszące. Wszyscy posiadający plakietkę rajdu byli liczeni podwójnie.  Na końcu imprezy po otrzymaniu dyplomu za udział każda klasa uczestniczyła w „biesiadzie pod lipą”, na którą zaprosiła  Rada Rodziców. Była wata cukrowa, lody, ciasto,  kawa, herbata, zimne napoje oraz produkty z „Lajkonika” ze Skawiny. Nowością na Święcie Szkoły były także plakietki w formie lipy, które sprzedawano zamiast cegiełek. Z kronikarskiego obowiązku dodać należy, iż rajd przygotowała 51 DH „Wędrownicy”, chcąc wpisać się swoim działaniem w to, iż rok 2018 został ustanowiony przez sejm „Rokiem harcerstwa”, a o dekorację zadbała pani Ewelina Woźniczka. Mamy nadzieję, że uczniowie i rodzice miło spędzili czas na świeżym powietrzu , a przy okazji poznali fakty z życia naszego patrona Jana Kochanowskiego. Zdjęcia z imprezy autorstwa pana Tomasza Mirka i Szymona Orzechowskiego.

Nagrody za najliczniejszy udział w Święcie Szkoły otrzymają klasa III a i klasa V b.

opracowanie: Małgorzata Herzyk, Zbigniew Herzyk, Teresa Kędzior

zobacz galerię...