Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Krakowa
wycieczka Krakow

 

12 czerwca br. klasy Ia, Ib i II uczestniczyły w wycieczce do Krakowa.

 

Pierwszym miejscem, do którego udali się uczniowie, była Manufaktura Cukierków, gdzie dzieci miały okazję obejrzeć od początku do końca, jak wytwarzane są cukierki i lizaki, poczuć aromat unoszący się podczas produkcji i na koniec spróbować jeszcze ciepłego cukierka. Następnie uczniowie spacerowali po rynku w Krakowie i zobaczyli kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel oraz najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego. Potem krętymi schodami udali się do Smoczej Jamy, którą według legendy zamieszkiwał Smok Wawelski. Mimo tego, że rankiem pogoda nie zachęcała do wyjazdu, to jednak dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń.

 

opracowanie: Elżbieta Gałuszka i Elżbieta Gonciarska

zobacz galerię...