Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
tabliczka mnozenia

Dnia 28 września obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają” przyciągnęło uwagę wielu uczniów i nauczycieli naszej placówki. Jest to międzynarodowa akcja, mająca na celu utrwalenie tabliczki mnożenia poprzez zabawę. Towarzyszą jej niezapomniane emocje.


W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z „tabliczkowej wiedzy”. Samymi egzaminatorami byli uczniowie szkoły podstawowej VIIab i IVc oraz IIIa gimnazjum .

Sprawdzali oni znajomość tabliczki mnożenia swoich rówieśników, młodszych i starszych kolegów oraz dorosłych. Uczniowie oraz pracownicy szkoły losowali zestawy i musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Do egzaminu przystąpiło 329 uczniów i 41 osób dorosłych. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło ogółem 195 osób.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji Światowych Dniach Tabliczki Mnożenia: uczniom i dorosłym za chęć udziału oraz egzaminatorom za sprawne przeprowadzenie egzaminów.

 

Koordynatorzy: Anna Knapik, Danuta Medoń, Ewelina Woźniczka

zobacz galerię...