Aktualnie jesteś w :

Strona Główna Ciekawe Linki Artykuły Strona Główna Tym razem się udało!!!!!
Tym razem się udało!!!!!
Wlochy1

Już po raz trzeci uczniowie Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego i po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Brzeźnicy zostali wyróżnieni w międzynarodowym konkursie poetyckim. W tym roku szkolnym wyróżnienie w XV edycji Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego Castello Di Duino zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Solidarność i Poezja dla Ludzkości” uzyskały: Aleksandra Kłeczek uczennica klasy VII b szkoły podstawowej oraz Oliwia Jabłońska i Małgorzata Szymańska uczennice klasy III c gimnazjum. 


Nagrodzony projekt siódmoklasistki i gimnazjalistek składał się z wierszy i ich plastycznej interpretacji. Zostanie on razem z innymi docenionymi utworami wydany w książce, z której dochód umożliwi udzielenie pomocy dzieciom będącym ofiarami wojny.

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na uroczystość podsumowania konkursu, która miała miejsce w dniach od 29.03 do 01.04.2019r. podczas święta literatury i teatru w Castello di Duino. Dzięki pomocy sponsorów tym razem się udało wysłać uczniów do Włoch, by wzięli udział w wyżej wymienionej imprezie. Warto dodać, że byliśmy jedyną szkołą z powiatu wadowickiego oraz jedną z dwóch szkół z Polski, które dostrzeżono w tym międzynarodowym towarzystwie.

https://castellodiduinopoesia.org/articoli-in-evidenza/premiazione-della-sezione-progetti-scuola/

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1138849176297071&type=3

Niech dobro wróci do ludzi dobrej woli, tj. Wójta Gminy Brzeźnica, Pana Bogusława Antosa, Pani Barbary Książek, Panów: Józefa Jędrochy, Dariusza Mikołajczyka, Jana Morka, Piotra Żmudy, Pracowników Banku Spółdzielczego w Brzeźnicy, Rady Rodziców i Firmie Frezwid, których swym wsparciem finansowym zechcieli dostarczyć młodym ludziom mnóstwa wrażeń i uświadomili im, że powiedzenie „semper in altum” przynosi wymierne korzyści już w młodym wieku.

 

opracowanie: Opiekun projektu: Lidia Adamus

zobacz galerię...