Aktualnie jesteś w :

Strona Główna
Przygody z zajączkiem i Poszukiwacze skarbów
P1060827

Po raz drugi ZSP - Przedszkole Samorządowe w Brzeźnicy bierze udział w dwóch unijnych projektach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków EFS.

Jeden, dla dzieci 3,4-letnich to „Przygody z zajączkiem” a drugi dla dzieci 5,6-letnich to „Poszukiwacze  skarbów”.

Realizacja rozpoczęła się 01września 2011 r. a zakończy 30 czerwca 2012r..

Dzieci biorące udział ( a jest to 100% przedszkolaków) w zajęciach rozwijają się kreatywnie, zaspokajają swoją ogromną ciekawość empirycznie. Naturalnie, w formie zabawy budzą w sobie pasję poznawania  świata. Jest to dla nich swego rodzaju poznawcza przygoda. Odkrywają swoje talenty i możliwości, zwiększając tym samym poczucie własnej wartości i pewności siebie.

Oprócz wielu korzyści edukacyjnych i wychowawczych dla dzieci, są te skierowane do nauczycieli (utrwalają metodę aktywizującą jaką jest metoda projektu) i rodziców (są stymulowani do pomocy dziecku w domu, co  pogłębia więź rodzinną), a placówka wzbogaca się o: materiały plastyczne, biurowe, sprzęt  audiowizualny.

W tym roku zakupiono notebooka i rzutnik multimedialny.

Na zakończenie obu działań odbędzie się wielka impreza środowiskowa „ Piknik doświadczalny” połączony ze „Świętem Rodziny”.

Już dziś zapraszamy na 24 czerwca 2012r. ( tj. niedziela , godz. 15.00).

  • Piknik doświadczalny w ZSP - Przedszkolu Samorządowym w Brzeźnicy na zakończenie projektu -  czytaj więcej...
opracowanie: Agnieszka Błach
zobacz galerię...