Aktualnie jesteś w :

Strona Główna
Młodzi Przedsiębiorczy
Obraz428

Już drugi rok uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w projekcie Młodzi przedsiębiorczy. Jest to projekt edukacyjny firmowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, wykorzystujący platformę e-learning.
Celem tego projektu jest rozwijanie przedsiębiorczości wśród uczniów, nauka racjonalnego gospodarowania pieniędzmi oraz zapoznanie uczniów z szeroko pojętej bankowości. Grupę projektową tworzą uczennice klas drugich: Dominika Kapusta, Klaudia Balonek, Małgorzata Józefowska, Weronika Kania, Aleksandra Ryś oraz Barbara Walo. Opiekunem jest pani Agata Frączek. Projekt jest podzielony na dwie części. Pierwsza część składa się z 5 etapów. Na rozwiązanie zadań z danego etapu mamy trzy lub dwa tygodnie. Pracowałyśmy już nad tworzeniem budżetu domowego, budżetu uczniowskiego, opracowałyśmy trzydniową wycieczkę wraz z kosztorysem, zakładałyśmy lokaty bankowe oraz inwestowałyśmy nasze ciężko zarobione wirtualne pieniążki w mniej lub bardziej opłacalne i ryzykowne instrumenty finansowe. Zorganizowałyśmy również Tydzień Oszczędzania. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z najważniejszymi pojęciami związanymi z oszczędzaniem na gazetce szkolnej. Niektórzy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach nt oszczędzania, opracowanych oraz prowadzonych przez uczestniczki projektu. Udało nam się również przeprowadzić badanie ankietowe” Czy i w jaki sposób oszczędzają nasi gimnazjaliści?”. Jeszcze tylko jeden moduł i będziemy mogły zakładać „własną” firmę. Mamy nadzieję, że podołamy tak trudnemu przedsięwzięciu.

zobacz galerię...

No i udało się!!!!! Dnia 20 czerwca 2012 roku otrzymaliśmy akceptację ostatniego zadania w ramach projektu „Młodzi Przedsiębiorczy”.

W drugim semestrze naszym głównym zadaniem było założenie fikcyjnej firmy i wykonanie związanych z nią 5 etapów:

  1. Rejestracja działalności gospodarczej.
  2. Badanie rynku.
  3. Marketing.
  4. Otrzymujemy zamówienie.
  5. Podsumowanie – końcowa prezentacja.

Jako podsumowanie naszej całorocznej pracy wykonałyśmy prezentację, którą zaprezentowałyśmy na II Szkolnym Festiwalu Projektów.

 

Młodzi Przedsiębiorczy - zobacz galerię...
Młodzi Przedsiębiorczy - zobacz prezentację...

 

koordynator projektu: Agata Frączek