Aktualnie jesteś w :

Strona Główna
Tylko oszlifowany diament świeci
DSCF0880

Minęły już dwa lata jak uczniowie szkół województwa małopolskiego przystąpili do realizacji projektu DIAMEnT.

A wszystko rozpoczęło się od testów diagnostycznych, dzięki którym ujawniły się „diamenty” naszego województwa z języka angielskiego, matematyki, informatyki oraz przedsiębiorczości. Nasza szkoła stała się jedną z siedzib POWUZ (Powiatowy Ośrodek Wspierania Uczniów Zdolnych), gdzie powstały 3 grupy projektowe: dwie matematyczne (szkoła podstawowa i gimnazjum) oraz  jedna informatyczna (gimnazjum). Łącznie w zajęciach wzięło udział 30 uczniów z gminy Brzeźnica i Spytkowice. Spotkania odbywały się raz w miesiącu, w soboty. Uczniowie na zajęciach pracowali wyłącznie metodą projektu z wykorzystaniem strategii PBL – problem based learning czyli uczenie się na bazie problemu. Myślę, że uczniowie mile wspominają ten czas i nie uważają go za stracony.

Niestety czas projektu dobiegł końca. W poniedziałek, 25 czerwca 2012 roku w andrychowskim liceum odbyło się spotkanie podsumowujące dwuletnią działalność ośrodków funkcjonujących w danym powiecie. Spotkania uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorzy szkół w których funkcjonują ośrodki POWUZ, nauczyciele prowadzących zajęcia oraz młodzież biorąca udział w projekcie. Zostały rozdane certyfikaty dla szkół, nauczycieli oraz uczniów.

opracowanie: Agata Frączek


DIAMEnt 2011 - zobacz galerię...

DIAMEnt 2012 - zobacz galerię...

DIAMEnt - zobacz prezentację...